اخبار سیاسی

اعتراض در بریتانیا به قتل زن توسط پلیس

رهبر حزب لیبرال دموکرات بریتانیا خواستار استعفای رئیس پلیس منطقه به دلیل برخورد با معترضین شد.

25 فروردین 1400

پیش بینی بهتر آب و هوا با فناوری دیجیتال

دانشمندان تا به امروز با توسعه ابزار های پیشرفته نقش مهمی در این زمینه داشته اند. آن ها به لطف سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی پیروز به توسعه ماهواره های پیش بینی آب و هوا و مدل های رایانه ای پیشرفته شده اند.

19 فروردین 1400

فروردین 99؛ سوگ خاموش

تهران (پانا) - درگیری کشور با ویروس کرونا، بازار گرم مدعیان طب در روزهای کرونایی، اعلام استفاده از ماسک برای عموم مردم از سوی دولت، تداوم تعطیلی ها، لغو طرح ترافیک تهران، فرار زندانیان سقز و بازداشت محمود شهریاری بخشی از مهم ترین رویدادهای فروردین ماه...

18 فروردین 1400

انتخابات تناسبی چگونه مشکل دوگانه مشارکت-کارآمدی را حل می نماید؟ خبرنگاران

اصلاح نظام انتخاباتی کشور و سهیم کردن همه گروه ها در انتخابات مجلس و شوراهای شهر می تواند چالش مشارکت و انگیزه حضور هوادارانِ گروه های مختلف را برای دو نهادِ مهم انتخابی از اساس حل نماید.

17 فروردین 1400

لایحه استثنا شدن حوزه آموزش وپرورش استثنایی از قانون جامع خدمات بررسی می شود

تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی در سفر یکروزه به استان اردبیل در جمع مدیران مدارس استثنایی این استان که به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد گفت: لایحه ای در خصوص استثنا شدن کارکنان حوزه آموزش وپرورش استثنایی از قانون جامع خدمات...

16 فروردین 1400

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بانک رفاه کارگران تقدیر کرد

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مشارکت مالی بانک رفاه کارگران در تکمیل طرح های نیمه تمام استان کرمانشاه، تقدیر کرد.

13 فروردین 1400

لبنان، حریری به ملاقات میشل عون رفت، اصرار سعد بر تشکیل کابینه تکنوکرات

منابع لبنانی از ورود سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان به کاخ بعبدا برای ملاقات با میشل عون رئیس جمهوری لبنان خبر دادند.

5 فروردین 1400

اعلام حمایت امارات از تشکیل دولت لبنان

خبرگزاری اماراتی وام گفت محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی ، روز جمعه با سعد حریری ، نخست وزیر مکلف لبنان دیدار و درباره فرایند تشکیل دولت گفتگو کرد.

4 فروردین 1400

اتخاذ تصمیم های خلق الساعه برنامه یزی های تولید را بهم می زند

تهران (پانا) - مدیر برنامه ریزی یک گروه صنعتی غذایی می گوید برخی تصمیم ها و سیاست ها در حوزه اقتصاد به گونه ای است که برنامه ریزی تولیدکنندگان برای روندهای تولید و صادرات را بهم می زند و فرصت اصلاح زنجیره تولید را از تولیدکنندگان سلب می کند.

3 فروردین 1400

دولت افغانستان: جامعه جهانی و طالبان برای تامین صلح تضمین دهند

درحالیکه گزارش ها حاکی از طرح آمریکا برای ایجاد دولت مشارکتی در افغانستان است، مشاور امنیت ملی این کشور از جامعه جهانی و طالبان خواست برای صلح تضمین دهند.

2 فروردین 1400

خبرنگاران فوریت لایحه الزام شهرداری به زمینه ایجاد فعالیت دانش بنیان تصویب شد

تهران- خبرنگاران- اعضای شورای اسلامی شهر با تصویب یک فوریت لایحه الزام شهرداری به ایجاد لایه فعالیت های دانش بنیان و نوآورانه در شهر تهران شهرداری را ملزم به ایجاد لایه فعالیت های دانش بنیان و نوآورانه در پایتخت کردند.

28 اسفند 1399

خبرنگاران وزیر علوم: هدف از ساماندهی دانشگاه ها کیفی سازی است

اصفهان - خبرنگاران - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: طرح ساماندهی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با هدف کیفی سازی هرچه بیشتر آنها بویژه واحدهای کوچک در حال اجراست و هدف ما تخریب و تعطیلی نیست.

27 اسفند 1399

رنگ سال 2020 پنتون چه رنگی است؟ آبی کلاسیک یا سفید مرجانی!؟

هر سال رنگ سال جدید میلادی توسط موسسه های مختلفی مشخص می گردد. موسسه پنتون از نام آشناترین این موسسه ها است. با نزدیک شدن به آغاز سال جدید میلادی یعنی 2020، زمزمه های زیادی در خصوص رنگ سال مطرح شد و نهایتاً این موسسه رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال 2020...

23 اسفند 1399

غریب آبادی: سانتریفیوژهای جدید در نطنز و فردو نصب شدند

سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین از نصب و آغاز به کار سانتریفیوژهای IR2M با ظرفیت تقریبی چهار برابر نسبت به نوع IR1 در نطنز و فردو خبر داد.

14 اسفند 1399

اردن از میزبانی لیگ قهرمانان آسیا انصراف داد

تهران (پانا)- اولین کشور حاضر در لیگ قهرمانان آسیا به صورت رسمی از میزبانی این رقابت ها انصراف داد.

12 اسفند 1399

آخرین شرایط درمانی مهرداد میناوند و علی انصاریان

اشکان اردیبهشت در تبادل نظر با خبرنگاران با تاکید بر اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی علاوه بر مهرداد میناوند شرایط علی انصاریان را هم پیگیری می نماید، گفت: علی انصاریان هم در بخش ICU بستری است. البته شرایط اشباع اکسیژن خون شریانی وی مطلوب است و فرایند درمانی...

6 اسفند 1399

کدام چک ها از 5 بهمن برگشت می خورند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک طی چند سال اخیر در کوشش بوده است هویت صاحبان تراکنش های بانکی با قاطعیت هرچه بیشتر شفاف گردد و به همین دلیل نیز نسبت به راه اندازی سامانه نهاب با همکاری سازمان هایی از جمله ثبت احوال کشور،...

6 اسفند 1399

خبرنگاران غنی سازی 20درصدی و پیغام های تهران به غرب

تهران- خبرنگاران- بعد از کلیدخوردن غنی سازی 20درصدی، اینک انتخاب با غربی ها به ویژه دولت آینده آمریکا است که یک بار برای همیشه تکلیف خود را با توافقی که همیشه آن را تاریخی، چندجانبه، معتبر و بین المللی می خوانند، روشن نمایند

24 بهمن 1399

عربستان و کوشش برای قلب واقعیت های تجاوز به یمن در فرصت پایانی دولت ترامپ

جنگ یمن و دلایل وقوع آن، سوال بسیاری از مردم دنیا است که از ابتدای تعرض به خاک این کشور تا به امروز، رسانه های مزدور به واسطه ربط سیاسی و منافع خود به نحوی سعی در کتمان علل واقعی و ابعاد عظیم این جنایت داشته اند.

22 بهمن 1399

عراق، توافق قریب الوقوع بغداد و اربیل درباره مسائل اقتصادی

یک عضو کمیسیون اقتصادی و فراکسیون اتحادیه میهنی در مجلس عراق از توافق قریب الوقوع میان اربیل و بغداد در موضوعات حل نشده اقتصادی میان طرفین اطلاع داد.

4 بهمن 1399
تعداد: (134)