استاد موسیقی دچار عارضه مغزی شد

به گزارش وبلاگ ماریانا، صمد حبیبی از خوانندگان و نعت خوان های پیشکسوت موسیقی نواحی منطقه تالش که مدتی است دچار عارضه مغزی شده همچنان در معرض کم توجهی مدیران دولتی قرار گرفته است.

استاد موسیقی دچار عارضه مغزی شد

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ ماریانا، عبید حبیبی فرزند استاد صمد حبیبی ضمن اشاره به این نکته که پدرش از مدت ها پیش دچار عارضه مغزی شده، شرح داد: متأسفانه در روز های گذشته پدرم دچار عارضه مغزی شد که این ضایعه منجر به فلج شدن سمت راست بدن شد. این در حالی است که ما در این مدت به پزشک متخصص اعصاب و روان در منطقه خودمان نیز مراجعه کردیم و در این مدت کوشش کردیم تا با فیزیوتراپی و عملیات درمانی کار هایی را در جهت بهبود انجام دهیم، اما متأسفانه به دلیل عوارض ناشی از این سکته مغزی فقط 15 درصد پیشرفت حاصل شده و پدرم علاوه بر اینکه در تکلم و صحبت کردن کار بسیار دشواری دارد، فرایند کندی را برای بهبود طی می نماید.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه پدرم کارمند بازنشسته آموزش و پرورش است در حوزه بیمه تکمیلی و پرداخت بخشی از هزینه های درمان کار هایی را انجام داده ایم، اما به طور طبیعی همه می دانند برای تأمین هزینه درمان آن هم در بیماری های خاص همیشه مشکلاتی وجود دارد که برای ما از اولویت برخوردار نیستند. زیرا اکنون برای من بهبودی پدر و پیدا کردن یک متخصص خوب در تهران است که امیدوارم بتوانم هرچه زودتر این متخصص خوب را پیدا کنم. زیرا تا آنجا که شنیده ام مشکل پدر به گونه ای است که حتماً باید یک متخصص ماهر و با تجربه برای درمان اقدام کند.

حبیبی در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به پرسشی مبنی بر سرکشی مدیران دولتی برای عیادت از پدرش توضیح داد: رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر تا آنجا توانسته اند به عیادت پدر آمده، اما تا به امروز غیر از این مورد عیادت یا اقدام مناسبی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یا مجموعه های حمایت کننده دولتی انجام نگرفته است که شاید دلیل این موضوع آگاهی نداشتن دوستان از شرایط جسمی پدر است که امیدوارم با انتشار این خبر متوجه بیماری این هنرمند پیشکسوت شوند. من در حال حاضر انتظار چندانی از کسی ندارم فقط همان گونه که گفتم مشکل پزشک متخصص داریم که امیدوارم بتوانم یک پزشک خوب برای ادامه فرایند درمان پیدا کنم.

صمد حبیبی از استادان پیشکسوت نَعت خوان کشورمان در منطقه تالش است که تا به امروز در جشنواره ها و رویداد های مختلف حوزه موسیقی کشورمان فعالیت مستمری داشته است. وی بازنشسته آموزش و پرورش است و از جوانی به عنوان خواننده فولکوریک تالش و مولودی خوان در تالش شناخته شده بود. انتشار اولین کاست آواز های محلی او به زبان تالشی، شهرت وی را تا جایی رساند که به شهر های مختلف کشور دعوت و به زبان تالشی و فارسی برنامه اجرا می کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استاد موسیقی دچار عارضه مغزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاد موسیقی دچار عارضه مغزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید